English  

  • امام علي علیه السلام فرمود: هر ظرفى كه در آن چيزى ريخته شود پر مى‏شود، مگر ظرف دانش كه هر چه در آن ريخته شود جا باز مى ‏كند. (نهج البلاغه: حكمت 205 )
  • امام علي علیه السلام فرمود: هر ظرفى كه در آن چيزى ريخته شود پر مى‏شود، مگر ظرف دانش كه هر چه در آن ريخته شود جا باز مى ‏كند. (نهج البلاغه: حكمت 205 )

خبرهاي فرهنگي اردیبهشت ماه «1393»

مراسم و مناسبت‌ها

1-تیتر خبر: "جشنواره غذا "

مشروح خبر: به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) روز زن و به منظور ترویج فرهنگ ایرانی و بها دادن به هنر آشپزی جشنواره غذا در واحد دندانپزشکی برگزار گردید.  معیارهای سنجش این مسابقه عبارت بودند از: ارزش مواد غذایی، رعایت اصول بهداشتی، خلاقیت، طعم و تزیین. داوران این مسابقه خود دانشجویان بودند. و با حضور چشمگیر دانشجویان و کارکنان واحد برگزار گردید در پایان جوایز نقدی به نفرات برتر تقدیم گردید.

2-تیتر خبر: " جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) 

مشروح خبر: به مناسبت خجسته میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و هفته بزرگداشت مقام زن با همکاری دفتر نهاد و حضور جمعی از دانشجویان با دعوت از جناب حجه الاسلام دهقان استاد دانشگاه و کارشناس مشاوره سخنرانی با عنوان« دوستی های قبل از ازدواج در دوره دانشجویی» انجام و به پرسش های دانشجویان در این زمینه نیز پاسخ داده شد.مولودی خوانی و پذیرایی از دیگر برنامه های این مراسم بود .

3- تیتر خبر: " آثار بخش هنر و ادبیات دینی نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن وعترت(ع)"         

مشروح خبر: آثار خطاطی، نقاشی، عکاسی و ادبیات دینی شامل مقاله نویسی، اشعار، فیلم و مستنددر نوزدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت(ع) در تاریخ 31/01/93 جمع آوری و به واحد تهران مرکزی جهت داوری ارسال گردید.

4- تیتر خبر: "آزمون مرحله مقدماتی بخش کتبی  مسابقات قرآن و عترت(ع) " 

مشروح خبر: آزمون مرحله مقدماتی بخش کتبی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن و عترت(ع) در دو بخش مجزای دانشجویان به همراه استادان و کارکنان دررشته های احکام خواهران و برادران، تفسیر و ترجمه قرآن کریم، سیره معصومین، نماز، ترجمه انگلیسی قرآن و زندگی نامه پیامبر(ص) در تاریخ های 2 و 28  اردیبهشت برگزار گردید.شایان ذکر است نفرات برتر هر بخش به مرحله منطقه ای این مسابقات معرفی خواهند شد.

5- تیتر خبر: " مسابقه نقاشی دیواری با موضوع خلیج فارس" 

مشروح خبر: به مناسبت سالروز ملی خلیخ فارس مسابقه نقاشی و دلنوشته ویژه دانشجویان در محوطه باز دانشگاه و با استقبال بی نظیر برگزار گردید. این  مسابقه از ساعات اولیه شروع و تا پایان وقت اداری 10/02/93 به طول انجامید.پس از داوری به نفرات برتر کارت هدیه اهداء گردید .نفرات برتر قسمت نقاشی عبارتند از : خانم زینب کارجو – خانم شیوا کلانتری و خانم منیر سادات طاهری و نفرات برتر قسمت دلنوشته: آقای مجتبی قاسمیان – آقای علی نظرزاده و آقای غلام رضا لطفی

6- تیتر خبر: "نمایشگاه و فروشگاه محصولات حجاب و عفاف" 

مشروح خبر: نمایشگاه و فروشگاه محصولات حجاب و عفاف که از چادرهای ملی، ایرانی، چادر نماز و مقنعه و روسری و... تشکیل شده بود با استقبال دانشجویان مواجه گردید لذا فروشگاه مدل های جدید دیگری را در روزهای تمدید شده به نمایش گذاشت. در طول برگزاری بنرهای بانوهای ایرانی با حجاب اسلامی در سالن نمایشگاه به نمایش در آمده تا نمادی از فرهنگ و اصالت بانوی ایرانی را به تصویر بکشد.

7- تیتر خبر: "مراسم بزرگداشت روز استاد" 

مشروح خبر: به مناسبت هفته معلم و سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری معاونت فرهنگی با دعوت از  جناب آقای دکتر لاریجانی مشاور محترم ریاست دانشگاه آزاد اسلامی آیین تجلیل از استادان این واحد دانشگاهی را با حضور پرشور دانشجویان و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و اهداء تندیس به اساتید محترم برگزار نمود.

 

8- تیتر خبر: "جشن میلاد یگانه مولود کعبه" 

مشروح خبر: جشن "یگانه مولود کعبه" با برنامه های متنوع و شاد و اهدای جوایز نفیس با حضور جمعی از کارمندان و استقبال دانشجویان در سالن آمفی تئاتربرگزار گردید.

9- تیتر خبر: نخستین عصر شعر دانشگاهی 

مشروح خبر: نخستین شعر خوانی و مشاعره ویژه دانشجویان زیر نظر معاونت فرهنگی با موضوع آزاد در سالن اجتماعات بر پا گردید. در این عصر شعر به نفرات برتر شعر خوانی و مشاعره جوایزی اهدا گردید.

10- تیتر خبر: "اعتکاف دانشجویی" 

مشروح خبر: با توجه به فرا رسیدن ایام البیض و مراسم معنوی اعتکاف با همکاری دفتر محترم نهاد ثبت نام از علاقمندان دانشگاهی انجام و نفرات ثبت نام شده به دانشگاه های شهید بهشتی و امیر کبیر معرفی گردیدند. شایان ذکر است به این دانشجویان بسته های فرهنگی اهدا و با کارت هدیه یک میلیون ریالی و تقبل هزینه ثبت نام از ایشان تجلیل به عمل آمد.

11- تیتر خبر : برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه دانشگاهیان

مشروح خبر: در اجرای مصوبه شورای فرهنگی مسابقه کتابخوانی غیر حضوری ویژه دانشجویان به مناسبت هفته معلم و نزدیکی آن با ایام ولادت امیر مومنان حضرت علی(ع) به صورت پیامکی برگزار و نفرات برتر به قید قرعه انتخاب و جوایز خود را در مراسم عصر شعر دانشجویی دریافت نمودند اسامی دانشجویان عبارتند از: خانم عارفه لر – خانم شادی حمیدی و آقای فرامرز رضایی

12- تیتر خبر: برگزاری جلسات شورای فرهنگی و ستاد اقامه نماز 

مشروح خبر: دومین جلسه شورای فرهنگی در سال جاری برگزار و برنامه های مربوط به خرداد ماه به تصویب رسید